Підбираємо килимки в авто

Придбавши автомобіль, варто потурбуватися про його захист, аби він вам прослужив максимально довго. Саме тому водії вирішують для себе придбати ряд аксесуарів, які допомагають подовжити строк служби авто і зберегти його початковий вигляд. Одним із таких аксесуарів є набір автомобільних килимків.

килимки, авто

Килимки для авто - це деталь салону, яка захищає дно автомобіля від негативного впливу зовнішніх факторів та потрапляння небажаної вологи, грязі та атмосферних опадів, які можуть призвести до корозії та пригнивання кузова авто.

Варто зазначити, що килимки автомобільні відрізняються в залежності від матеріалу. Їх можна розділити на наступні види:

• Гумові килимки.

Одні із найпопулярніших. Вони мають невелику вартість. Гарно прилягають до дна авто завдяки великій вазі. Можуть бути звичайні та з високими бортиками. З мінусів такого виду - стають крихкі при дуже низькій температурі та можуть давати неприємний гумовий запах при надто високих температурах.

• Поліуретанові килимки.

Їх можна назвати вдосконаленим варіантом гумових килимків. Мають всі ті ж характеристики, але без мінусів, які є в гумових видів, тому що гарно витримують температури від -55 до +55 градусів по Цельсію. Єдине, що їх вартість значно вища.

• Текстильні килимки.

Ці килимки вирізняються широким асортиментом кольорів. Мають безліч моделей від самих простих і дешевих до дорогих 3D моделей з килимовим покриттям, які виготовлені під конкретну марку та модель авто і ідеально повторюють геометрію дна салону. Такий різновид килимків складніший у догляді. Вони потребують періодичної хімчистки та довго сохнуть на відміну від перших двох варіантів.

• Комбіновані килимки.

Напевно, найпрактичніший варіант. Такі килимки виготовляють із декількох видів матеріалів. Наприклад, основна частина може бути текстильна з металевою вставкою у водія в місці опору ноги в педалі, а найуразливіші місця - із гуми або поліуретану. Таким чином, один і той же килимок є і декором, і захистом одночасно.

Окремо варто сказати і про килимок для багажного відділення. Це також є важливим аксесуаром для вашого авто. Він захищає дно вашого багажника від вбирання ним неприємних запахів, переливання та розсипання різних речовин, які перевозяться в ньому - від технічних автомобільних рідин до продуктів харчування, які ви везете із супермаркету додому. По суті різновиди багажних килимків такі самі як і звичайних. Найпрактичнішим для багажного відділення вважається поліуретан або дешевший варіант із гуми. Вони гарно затримують вологу та рідини, легко миються та швидко сохнуть.

Те, які саме килимки ви оберете для свого авто, зумовлено частотою та манерою експлуатації вашого автомобіля. Ну і, звичайно, від ваших особистих вподобань.

Наверх